بست کلوب | بهترین باشگاه های ورزشی

معرفی بهترین باشگاه های ورزشی ایران و جهان

تاریخچه باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن

باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای است که در شهر پاریس پایه گذاری شده‌است. این باشگاه در ۱۲ اوت ۱۹۷۰ با ادغام ۲ تیم «Paris FC» و «Stade Saint-Germain» به وجود آمد. این تیم از سال ۱۹۷۴ تاکنون در لیگ ۱ فرانسه بازی می‌کند و تاکنون ۶ بار این لیگ را فتح کرده است.


اوج قدرت این تیم باشگاهی در میانه دهه ۹۰ میلادی بود که بر اساس فهرست فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال در رتبه اول بهترین باشگاه‌های جهان قرار گرفت.

استادیوم این باشگاه پارک دو پرنس  از نظر ظرفیت سومین ورزشگاه بزرگ فرانسه است و از سال ۱۹۷۴ تاکنون ورزشگاه اصلی «پاری سن ژرمن» بوده‌است.

ورزشگاه پارک دو پرنس

پاری سن ژرمن دارای ۱۱٪ کل هواداران باشگاههای فوتبال در فرانسه است که از این نظر بعد از المپیک مارسی در رده دوم قرار دارد. در آوریل ۲۰۱۰ پاری سن ژرمن ثروتمندترین باشگاه فوتبال فرانسه بعد از المپیک لیون و المپیک مارسی بود.

در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ در هر بازی خانگی این تیم به طور متوسط ۳۳،۲۶۶ نفر تماشاگر حضور داشتند که از این نظر در فرانسه چهارمین باشگاه است.

 

لُ کلاسیک
لُ کلاسیک  نام مهمترین شهرآورد فوتبال شهر پاریس می‌باشد که در آن دو تیم پرطرفدار پاریس سن ژرمن و المپیک مارسی با هم بازی می‌کنند. این اسم به تقلید از ال کلاسیکو که مهم ترین بازی در فوتبال اسپانیا بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا برگزار می‌شود نامیده شده‌است.

 

افتخارات پاری سن ژرمن

قهرمانی پاری سن ژرمن در فصل ۲۰۱۵/۱۶ لیگ ۱ فرانسه

قهرمانی پاری سن ژرمن در فصل 2014/15 لیگ 1 فرانسه

لیگ ۱ فرانسه (۶) قهرمان: ۱۹۸۵/۸۶ – ۱۹۹۳/۹۴ – ۲۰۱۲/۱۳ – ۲۰۱۳/۱۴ – ۲۰۱۴/۱۵ – ۲۰۱۵/۱۶

 

جام حذفی فرانسه (۱۰) قهرمان:  ۱۹۸۱/۸۲ – ۱۹۸۲/۸۳ – ۱۹۹۲/۹۳ – ۱۹۹۴/۹۵ – ۱۹۹۷/۹۸ – ۲۰۰۳/۰۴ – ۲۰۰۵/۰۶ – ۲۰۰۹/۱۰ – ۲۰۱۴/۱۵ – ۲۰۱۵/۱۶

 

جام اتحادیه فرانسه (۶) قهرمان: ۱۹۹۴/۹۵ – ۱۹۹۷/۹۸ – ۲۰۰۷/۰۸ – ۲۰۱۳/۱۴ – ۲۰۱۴/۱۵ – ۲۰۱۵/۱۶

 

سوپر جام فرانسه (۵) قهرمان: ۱۹۹۵ – ۱۹۹۸ – ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵

 

مسابقات بین المللی

جام در جام اروپا (۱) قهرمان: ۱۹۹۶

مقام دوم (۱): ۱۹۹۷

 

جام اینترتوتو (۱) قهرمان: ۲۰۰۱

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!