بست کلوب | بهترین باشگاه های ورزشی

معرفی بهترین باشگاه های ورزشی ایران و جهان

تاریخچه باشگاه فوتبال نفت مسجد سلیمان

باشگاه فوتبال نفت مسجدسلیمان یکی از باشگاه‌های فوتبال ایران است که در شهر مسجد سلیمان، خوزستان قرار دارد.

این باشگاه توانست در فصل ۹۲/۹۳ جواز حضور از لیگ دسته اول فوتبال ایران به لیگ برتر فوتبال ایران را کسب کند. استادیوم شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان زمین رسمی این باشگاه است. وزارت نفت و باشگاه مناطق نفت خیز جنوب به طور مشترک هزینه باشگاه نفت مسجدسلیمان را تامین می‌کنند.

ورود فوتبال به مسجدسلیمان

پس از کشف نفت در مسجدسلیمان و حضور چشمگیر کارکنان انگلیسی شاهد ورود رشته‌های مختلف ورزشی در مسجدسلیمان بودیم. فوتبال یکی از رشته‌هایی است که پس از اکتشاف نفت در شهر مسجدسلیمان، از جایگاه ویژه‌ای در این شهر برخوردار شد. تا پیش ازانقلاب ۱۳۵۷ تیم‌های همچون تاج (استقلال)، هخامنش، شاهین، دارایی و پاس در مسجدسلیمان وجود داشت. دراین سال‌ها تیم تاج مسجدسلیمان اولین تیم شهرستانی کشورمان بود که موفق شد در سال ۱۳۵۱ تیم پرسپولیس تهران را با تمامی نفرات سرشناس خود شکست دهد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فوتبال مسجدسلیمان درسال ۱۳۶۷ که در مسابقات جام فلق ویژه تیم‌های منتخب شهرهای مختلف کشور حضور یافت و به مقام قهرمانی کشور رسید. پس از انقلاب رقابت تیم‌های دارایی، نفت، استقلال، پرسپولیس، شاهین، قدس، آزادگان و نمره یک در دهه ۶۰ مشتاقان زیادی را به استادیوم می‌کشاند. پرافتخارترین این تیم‌ها در سطح شهرستان و استان دارایی، نفتون و استقلال بودند

نفت مسجدسلیمان در اولین تجربه حضور خود در لیگ دسته یک جام آزادگان ۹۰-۱۳۸۹ توانست به مدد حمایت‌های هواداران پرشور و متعصب مسجدسلیمانی تا رده چهارم جدول لیگ دسته یک صعود نماید. تیم نفت در لیگ آزادگان ۹۱-۹۲ مدت زیادی در صدر بود و شانس صعود مستقیم به لیگ برتر محسوب می‌شد، اما به دلیل ناداوری‌های فراوان و لابی‌های تیم‌های حریف در دو بازی پایانی باخت و به این مهم نرسید.

 

ورزشگاه

ورزشگاه اصلی تیم نفت، ورزشگاه شهید بهنام محمدی واقع در نمره چهل مسجدسلیمان می‌باشد. این ورزشگاه را می‌توان اولین زمین فوتبال مدرن در ایران نامید که دارای زهکشی و ابعاد استاندارد می‌باشد. این ورزشگاه دارای قدمتی یکصد ساله می‌باشد و مقارن با اکتشاف نفت در مسجدسلیمان احداث گردیده است.(۱۹۰۸م)

 

راه‌یابی به لیگ برتر

تیم نفت مسجد سلیمان برای اولین بار در فروردین ۱۳۹۳ سهمیه ورود به لیگ برتر ایران را کسب کرد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!